Nová modelová řada představuje inovovaný a ucelený program výrobků pro vrtání hornin ponornými kladivy.

KATALOG SANDVIK interaktivní DTH, Rotary, TH

Nová řada kladiv s názvem RH navazuje na úspěšnou sérii kladiv poslední generace, odborné veřejnosti známé pod názvem Sandvik Mission, která se vždy vyznačovala vysokým vrtacím výkonem ve všech typech hornin a dlouhodobou životností. Kladiva RH zároveň obsahují celou škálu nových, patentem chráněných technických inovací, zvyšujících provozní spolehlivost, přesto však zachovává původní princip funkce (Mirror Impact Energy), který je zárukou vysokého výkonu a dlouhodobé životnosti.
Kladiva řady RH jsou osazována novými typy vrtacích korunek s označením XT48, což značí korunky s použitím nejnovější generace tvrdokovových roubíků (EXTRA TOUGH - ZVLÁŠTĚ ODOLNÝ), jejichž rozmístění na čele korunky bylo nově optimalizováno s ohledem na dokonalejší odvádění vrtné drti z čela vrtu.
Společně s dalšími komponenty (vrtacími trubkami, spojníky, brousícím zařízením), tvoří nová řada kladiv RH komplexní systém pro vrtání hornin ve všech oblastech použití.

Modelová řada Sandvik RH

Program kladiv RH podrobněji:

Kladiva RH550
Základní řada kladiv s označením RH 550 je vyráběna ve velikostech od 3" do 8". Vyznačuje se nejvyšším standartem kvality a výkonu, je osazována korunkami bez plastového patního ventilu (less foot valve design). Uvnitř této řady najdeme kladiva s označením RH550g se zesíleným pláštěm, určená do velmi abrazívního prostředí. Kladiva s označením RH550r se vyznačují reverzibilním pláštěm, tj. závity na obou koncích kladiva jsou shodné a plášť se dá otáčet po dosažení určitého stupně jednostranného opotřebení. Poslední zástupce této řady má označení RH550w. Toto kladivo je určeno pro vrtání hlubších vrtů zejména při vrtání studní a nebo vrtů pro tepelná čerpadla, má zvýšený objem průtoku vzduchu na zlepšení výplachu vrtné drtě. Objem průtoku vzduchu je však regulovatelný u všech typů kladiv řady RH.

Kladiva RH450
Tato kladiva jsou konstruována pro použití s vrtacími korunkami standartního typu, tj. s běžně se na trhu vyskytujícími se, dříky opatřenými patními ventily. Kladiva této řady spolehlivě pracují i s nižšími provozními tlaky a rovněž se vyznačují vysokým výkonem a spolehlivostí, která je kladivům Sandvik vlastní. Vyrábějí se ve velikostech od 3 1/2" do 12" a jsou k dispozici od první poloviny roku 2009.

Kladiva RH350
Tato řada pokrývá potřebu vrtání vrtů velkých průměrů s kladivy od 10" do 18" a představuje nákladově nižší alternativu. Kladiva této řady mohou být osazena vrtnými korunkami standartních, na trhu běžných typů.

Program korunek XT podrobněji:

Tento nový typ korunek přichází na trh společně s kladivy typu RH. Nový typ tvrdokovu, označovaný jako XT48 je prvním představitelem nové generace tvrdokovů s vyšší hustotou a homogennější strukturou. Nová kvalita tohoto materiálu se projevuje nekompromisně vyšší odolností proti otěru, nikoliv však na úkor odolnosti proti odlomení. Nové vrtací korunky Sandvik, osazené roubíky typu XT48 s optimalizovaným tvarem (Super Spherical a Robust Ballistic) se vyznačují až o 20% vyšší životností oproti standardním vrtacím korunkám na trhu, přičemž riziko ulomení roubíků se nikterak nezvyšuje.

Soubory ke stažení